"SAMSUN'DAN YAKILAN BU MEŞALEYİ NESİLDEN NESLE AKTARACAĞIZ" - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

“SAMSUN’DAN YAKILAN BU MEŞALEYİ NESİLDEN NESLE AKTARACAĞIZ”

.

AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut 19 Mayıs’ın 101. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs, Bandırma’dan havalanan bir umutla Türk milletinin ulusal egemenliğinin ve bağımsızlığının fitilinin yakıldığı bir milattır

Millî mücadele, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışıyla başlamış, Amasya, Erzurum ve Sivas’tan tüm yurda büyük bir ruh ve inançla yayılmıştır.

Aziz milletimiz özgür iradesine pranga vurulamayacağını, hiçbir şekilde himaye altına girmeyeceğini tüm Dünya’ya bilakaydüşart ilan etmiştir.

Canı pahasına varını yoğunu millî mücadeleye katmış milletimiz azmiyle, kararlığıyla, sarsılmaz imanıyla kendisine uzanan elleri kırmış, kendisine biçilen gömleği yırtıp atmıştır.

1000 yıllık geçmişiyle bu milleti tarihe gömmek isteyen karanlık emellerin tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de hedeflerinden vazgeçmediği açıkça ortadadır. Ülke ve millet olarak son yıllarda yaşadığımız ardı arkası kesilmeyen ekonomik, askeri, siyasi tehdit ve saldırıların hazımsızlıklarından kaynakladığının açıkça vesikasıdır.

Samsun’da yakılan bu meşaleyi nesilden nesillere aktararak cumhuriyetimizin ilerlemesini, gelişmesini ve büyümesini hedef gözeterek ülkemize uzun yıllar hizmet edecek yatırımlarımızla devam ettiriyoruz.

Gençler, millî değerlerinizi, vazifelerinizi asla ve kat’a unutmayın. Bu sene hep birlikte coşkuyla olmasa da bayramınızı doya doya kutlayın.

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, millî mücadelede yer alan tüm kahramanlarımızı rahmetle ve saygıyla yâd ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ