"TÜRK MİLLETİNİN 152 YILLIK KOCA ÇINARI KIZILAY, MİLLETİMİZİN VİCDAN AYNASIDIR" - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

“TÜRK MİLLETİNİN 152 YILLIK KOCA ÇINARI KIZILAY, MİLLETİMİZİN VİCDAN AYNASIDIR”

Kızılay’ın 152. yılında kutlama mesajı yayınlanan, Denizli Kızılay Başkanı; Adem Salih DENİZ, “Türk milletinin 152 yıllık koca çınarı Kızılay milletimizin vicdan aynasıdır.” dedi.

Başkan DENİZ; 152 yıl önce Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti olarak kurulan milletimizin zor zamanlarında 93 Harbinde, I. Dünya Savaşı’da, ve milli mücadele döneminde Kızılay’ımız yaralılara şifa, mazlumlara deva ve necip milletimize kol kanat olmuştur. Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra Kızılay Cemiyeti adını alarak aynı istikamette , yeni bir yola girmiştir. Depremde, savaşta, selde ve her daim halkımızın başvurduğu bir limandır.

Kızılay olarak zor zamanlarda hilalimizi yanı başında görüp, sıcak çorbasını içerek, yüzünde tebessümü beliren milletimiz ile zor geceleri hep birlikte yaşamışızdır. Son zamanlarda ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü ile evlerinde kalan milletimiz bu zor günlerinde yine Kızılay’ı kapısında görmüştür. Denizli’de başlattığımız: kavurma, gıda kolisi ve ekmek dağıtımlarımızı köy köy dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Milletimizden aldığımız güç 152 yıllık koca bir çınar olan Kızılay’ımızı gurur vesikasıdır. Kızılay’ımızın 152. yılında milletimizin ve dünyanın bu zor zamanları atlatmasını diliyor ve her zor zamanımızda hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Daha sağlıklı günlerde, nice 152 yıllarımız olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ