ÜYELERİNİN İSTEKLERİNİ, GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZKAN’A AKTARDI - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

ÜYELERİNİN İSTEKLERİNİ, GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZKAN’A AKTARDI

DTO Başkanı Erdoğan, Çare Olmak İçin Her Türlü İmkânı Zorluyor

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinin isteklerini AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Cahit Özkan’a aktardı. Video konferans ortamında DTO Yönetim kurulu Toplantısına katılan Özkan, toplantının hemen ardından tek tek not aldığı talepler üzerinde çalışma başlatacağını söyledi. Başkan Erdoğan, aynı zamanda Genç Müsiad Denizli üyeleri ile de dijital ortamda bir araya geldi. Korona virüs salgınının ticaret ve ekonomiye etkilerini azaltamaya yönelik yürüttükleri çalışmalarını anlattı. Ayrıca, sorularını yanıtlayıp taleplerini aldı.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, odanın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını, korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle, sanal ortamda yaptı. Video konferans bağlantısıyla bir araya getirdiği yönetim kurulu üyelerine, son toplantılarından bu yana meydana gelen gelişmeler ve korona virüsle mücadele kapsamında yürüttükleri çalımlara hakkında bilgilendirdi.

İKİ ÖNEMLİ TOPLANTIDA DENİZLİ’NİN SESİ OLDU

Geride kalan sürede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önce ülke genelindeki 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanlarını hemen ardından da TOBB Ticaret Odaları Konseyi üyelerini topladığını anlatan Başkan Erdoğan, “Her iki toplantıda da ana gündem maddesi korona virüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için yapılabileceklerdi. Gerek üyelerimizin gerekse Denizli iş dünyasının istek, beklenti ve sıkıntıları ile şu ana kadar bu kapsamda yürüttüğümüz tüm çalışmaları dile getirdiğim toplantının oldukça verimli geçtiğine inanıyorum. 28 Marttan bugüne kadar yaklaşık 40 kalem talep takip edilerek yerine getirilmiş, şu anda da 20 kadar istek üzerinde çalışılmaktadır. İllerde bizler, Ankara’da da TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu, bu yönde büyük bir çaba harcamakta. Toplantıda sıkıntılarımızın genelinin aynı olduğunu gördük. DTO olarak, daha çok KOBİ niteliğindeki işletmelerimiz ile küçük esnafın dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da iyi planlanmış bir Nefes Kredisi imkanının bir an önce yürürlüğe sokulmasını istiyoruz. Bunu, toplantıda da dile getirdim ve bu konuda kapsamlı bir hazırlığın devam ettiğini öğrendim. Önümüzdeki günlerde bu yönde bir adım atılacağı müjdesini de aldım.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ