VAKALAR TEKRAR BİN SEYRİNE ULAŞTI | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

VAKALAR TEKRAR BİN SEYRİNE ULAŞTI

Kurban Bayramının 3. gününde de korona virüs vakaları uyarılara rahmen kurallara uymayan vatandaşlar yüzünden artış göstermeye devam ediyor. Geçen hafta 900 civarına inen vaka sayısı dün Fahrettin Kocanın günlük aktif vaka tablosonu açıklamasıyla 1000 civarına tekraradan yükseldiği görüldü.

Bayramdan sonra vakaların artması beklenirken, Maske ve mesafe kurallarına uyarılara rağmen riayet edilmediği ve her vaka sayısı düştüktükten sonra rehavetin arttığı son 1.5 aylık virüs vaka sayılarından da açıkça gözlendi. Bakan kocanın özellikle virüs vakalarında ki artış nedeni ile dikkatlerin daha fazla değerlendirilmesi gerektiği iller arasında Ankara,Gaziantep, Konya, Mardin ,Şanlıurfa ve Malatya yer alıyor. Bayram sonrası bu illere giriş ve çıkış yapacak vatandaşların kontrol yaptırmadan yola çıkmaları tavsiye edilmezken, gelen vakaların yoğunluğuna göre yeni kısıstlamaların tekrara başlatılacağıda şu an ihtimalller arasında.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan, Bakan Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı 2 Ağustos tarihli “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, bugün 46 bin 492 test yapıldı, 982 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 17 hasta vefat etti, 996 kişi iyileşti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ