Vali Atik'ten Önemli Uyarılar - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

Vali Atik’ten Önemli Uyarılar

 

Denizli’de kontrollü normalleşme sürecinin ardından koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle yeni kısıtlamalar geri geldi.  Yükselişi devam eden vakalardan dolayı Vali Ali Fuat Atik, yaptığı paylaşımda aşının önemine vurgu yaparak, “Maske, mesafe elbette önemli ancak aşının koruyucu etkisi ve gücü daha yüksek” dedi.

 

Denizli’de 27 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında illere göre haftalık 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısı 94,15 olarak kaydedildi. Vaka artışlarının yükselişinin devam ettiği Denizli’de Vali Ali Fuat Atik, twitter hesabından vatandaşları uyararak aşı sırası gelenlerin aşılarını olmasına vurgu yaptı.

 

“BİRAZ DAHA SABIR”

 

Vali Atik, yaptığı paylaşımda, “Değerli Denizlililer; Aşı sıramız geldikçe aşımızı olalım. Maske, mesafe elbette önemli ancak aşının koruyucu etkisi ve gücü daha yüksek. Özgürce, sağlıklı ve huzurlu yaşamak varken acılarla yüz yüze gelmeyelim. Biraz daha sabır… Dikkatli davranalım! Güvende olalım” ifadelerine yer verdi.

 

 

DENİZLİ’DE AŞI SAYISI

Sağlık Bakanlığı aşı haritasındaki son bilgilere göre, Denizli’de şuana kadar toplam 267 bin 728 aşı yapıldı.  Yapılan aşılardan 1’inci doz uygulanan kişi sayısı 154 bin 836 olurken, 2’inci doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 112 bin 902 olarak kaydedildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ