Ekonomi (KDH) - Kanal Denizli | Haber Girişi: 29.09.2021 - 11:30, Güncelleme: 29.09.2021 - 11:30

Vergi Ve Diğer Bazı Borçların Yapılandırmasında Son İki Gün

 

Vergi Ve Diğer Bazı Borçların Yapılandırmasında Son İki Gün

Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil TEKİN başvuru süresi iki gün kalan 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması hakkında kanun ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 2 güne girildiğini belirten Tekin, başvuru süresinin 30 Eylül Perşembe günü akşamı sona ereceğini ve Cumhurbaşkanının bir defalık süre uzatımı yetkisini kullandığı için kanunda yeni bir süre uzatımı yasal olarak mümkün olmadığını dile getirdi.   Denizli’de yapılandırma kanunundan henüz yararlanmamış olan borçlu mükelleflere çağrıda bulunan Tekin, mükelleflerin vergi dairelerine, mal müdürlüklerine ya da ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden online olarak 30 Eylül Perşembe günü mesai saati bitimine kadar başvurularını yapabileceklerini belirtti.     AVANTAJLARDAN FAYDALANMAK İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL   Toplumun her kesimini ilgilendirebilecek nitelikte olan Kanundan yararlanmak için bir an önce başvuruların yapılması ve imkanlar dahilinde peşin ödemelerin seçilmesinde avantajlar bulunmaktadır. Peşin ödemelerde %90’a varan indirimler yapılmaktadır.   Birçok avantajı barındıran bu yapılandırma ile vergi ve diğer borçların zam ve faizleri Yİ-ÜFE oranında yaklaşık dörtte üç oranının üzerinde azaltılmakta ve vergi aslına bağlı cezalar da tamamen silinmektedir. Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında da yarısı oranında indirim yapılmaktadır.   Ayrıca borçlar taksitler halinde ödenebilmekte, vergiler, vergi cezaları, idari para cezaları ve ecrimisillerle ilgili ihtilaflar sonlandırılmaktadır. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmamakta ve işletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilebilmektedir.
Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil TEKİN başvuru süresi iki gün kalan 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması hakkında kanun ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 2 güne girildiğini belirten Tekin, başvuru süresinin 30 Eylül Perşembe günü akşamı sona ereceğini ve Cumhurbaşkanının bir defalık süre uzatımı yetkisini kullandığı için kanunda yeni bir süre uzatımı yasal olarak mümkün olmadığını dile getirdi.

 

Denizli’de yapılandırma kanunundan henüz yararlanmamış olan borçlu mükelleflere çağrıda bulunan Tekin, mükelleflerin vergi dairelerine, mal müdürlüklerine ya da ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden online olarak 30 Eylül Perşembe günü mesai saati bitimine kadar başvurularını yapabileceklerini belirtti.

 

 

AVANTAJLARDAN FAYDALANMAK İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL

 

Toplumun her kesimini ilgilendirebilecek nitelikte olan Kanundan yararlanmak için bir an önce başvuruların yapılması ve imkanlar dahilinde peşin ödemelerin seçilmesinde avantajlar bulunmaktadır. Peşin ödemelerde %90’a varan indirimler yapılmaktadır.

 

Birçok avantajı barındıran bu yapılandırma ile vergi ve diğer borçların zam ve faizleri Yİ-ÜFE oranında yaklaşık dörtte üç oranının üzerinde azaltılmakta ve vergi aslına bağlı cezalar da tamamen silinmektedir. Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında da yarısı oranında indirim yapılmaktadır.

 

Ayrıca borçlar taksitler halinde ödenebilmekte, vergiler, vergi cezaları, idari para cezaları ve ecrimisillerle ilgili ihtilaflar sonlandırılmaktadır. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmamakta ve işletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilebilmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kanaldenizli.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.