YENİ DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK KİMDİR? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

YENİ DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar kurulu toplantısında alınan karar ile İç işleri Bakanlığı Valiler kararnamesi ile 50 ilde Vali atamaları resmi gazetede yayınlanan karadan sonra .değiştirildi. Denizli Valiliğine, Siirt valisi Ali Fuat Atik atandı. Mevcut Denizli Valisi Hasan Karahan ise Mülkiye müfettişliğine atandı.

Yeni Denizli Valisi Ali Fuat Atik özellikle kayyum atanan Erzurum Karayazı Belediyesi ve Siirt belediyesinde yürüttüğü Belediye başkanlığı ile de biliniyor. Kısa bir süre önce kayyum atanan Siirt Belediye başkanlığını da üstlenen Vali atik Belediye binasına dev Türk bayrağını astırarak gündem olmuştu. Denizli Valiliğine atanan Ali Fuat Atik kimdir?

Trabzon nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. 26 Aralık 1999’da yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000’de göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Ali Fuat Atik, sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve belediye başkanlığına kayyum olarak atandı. İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliği’ne atanmıştı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ