Yeni normalin ardından güvenlik okulları kapılarını açtı - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

Yeni normalin ardından güvenlik okulları kapılarını açtı

Yeni normal hayatın önemli göstergelerinden biri de güvenlik okulları oldu. İki dönemdir ertelenen sınavların 21 Haziran 2020 tarihinde yapılmasının ardından 24 Haziran itibari ile okullar kapılarını açtı.

Özel güvenlik okulları, bugün itibari ile kapılarını eğitim almak isteyenlere açtı. Sınıf mevcutlarının COVID-19 öncesine nazaran yarı yarıya düşürüldüğü sınıflarda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına da riayet ediliyor.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge sonrasında 24 Haziran itibari ile hizmet vermeye başladıklarını anlatan Sipahiler Özel Güvenlik Eğitim ve Hizmetleri yetkilisi Cafer Gönç, “Güvenlik okullarının iki dönemdir ertelenen sınavları 21 Haziran 2020 tarihinde yapıldı. İlk kurslar 24 Haziran’da temizlik, hijyen ve mesafe kurallarına açıldı. Güvenlik okulları 1,5 metre mesafeyi koruyarak yeni sosyal hayat çerçevesinde eğitimlerine başladı. 40 kişilik sınıfların yeni sosyal hayat çerçevesinde 16 kişiye indirilmesinden dolayı kurslar üst üste açılmaktadır. İlerleyen günlerde yoğunluğun daha da artmasını bekliyoruz. Hazır bekleyen güvenlikleri kursuna gelince erkekler daha çok tercih ediliyor. Korona virüsün en büyük göstergelerinden biri fabrikalar işçi çıkardı, yeri geldi kapandı. Küçülmeye dahi gidilse mutlaka kagıda bekleyen bir güvenlik görevlisi ihtiyaçtır” dedi.

Kaynak: www.denizlidesiyaset.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ